Efekt pieczątki

Ostatnio pokazałam jak łatwo wykonać znak wodny na naszym zdjęciu przy pomocy Adobe Photoshop CS. Dzisiaj dowiesz się jak za pomocą programu Adobe Photoshop CS zrobić efekt pieczątki.

1. Tworzymy nowy dokument 1500×800 px, wypełniony kolorem czarnym.

2. Wybieramy narzędzie tekst i wpisujemy dowolny tekst np. „pastelowekredki.pl” w kolorze białym lub takim Achat Molus (Singulair) en Ligne sans Ordonnance , który będzie odpowiedni dla naszego zdjęcia, o wielkości 60pt. Wyśrodkowujemy tekst względem dokumentu.

3. Wybieramy kształt zaokrąglony prostokąt. Wypełnienie ustawiamy na brak, a obrys na 10px w kolorze takim jak tekst. Promień ustawiamy na 50px. Tworzymy kształt wokół tekstu i wyśrodkowujemy względem dokumentu.

4. Powstała warstwa tła i warstwa z naszym napisem. Zaznaczamy dwie warstwy i łączymy przy pomocy skrótu Ctrl+E.

 

5. Tworzymy kopie wszystkich warstw w dokumencie (Ctrl+Shift+Alt+E). Udajemy się do menu Filtr->Galeria i wybieramy „Pociągnięcia pędzlem->Bryzganie” (np. PR 7, G 15) wartości uzależnione są od wielkości dokumentu.

6.Następnie zaznaczamy kolor czarny przy pomocy różdżki. Mając zaznaczenie możemy wyłączyć tą warstwy. Przy pomocy uzyskanego zaznaczenie tworzymy maskę na warstwie poniżej.

 

7. Wybieram menu Obraz->Dopasowania->Odwróć, lub wciskamy kombinację klawiszy CTRL+I.

8. Dodajemy pędzle z teksturą zadrapań. Wybieramy narzędzie pędzla oraz jeden z istniejących pędzli i klikamy kilkakrotnie na masce.

9. Zmieniamy kolor pieczątki. Dodajemy warstwę dopasowania Solid Color i dostosowujemy kolor np. 9a0c0c. Następnie tworzymy maskę przycinającą.

8. Otwieramy zdjęcie do którego chcemy dodać pieczątkę. przesuwamy je pod warstwę z pieczątką. Zmieniamy tryb mieszania warstwy z pieczątką na Multiply. Następnie dostosowujemy kąt i wielkość przy pomocy przekształcenia swobodnego.

A tak wygląda gotowy efekt pieczątki na naszym zdjęciu.

 6,780 total views,  3 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.