Niepotrzebny element na zdjęciu

Narzędzi do usuwania niepotrzebnych elementów ze zdjęć jest w Photoshopie kilka. Także edytory graficzne innych firm są na ogół wyposażone przynajmniej w podstawowy „stempelek”, służący do klonowania pikseli obrazu z jednego miejsca na drugie i przykrywanie nimi niepotrzebnych obiektów. Tradycyjna metoda klonowania jest na ogół bardzo czasochłonna i żmudna.
W Photoshopie CS5 pojawiło się świetne nowe narzędzie https://www.wertgutachten-immobilien.com/fr-lng/zyprexa/index.html , zdecydowanie oszczędzające czas – nazywa się „wypełnienie z uwzględnieniem zawartości”. Użyję go do usunięcia niepotrzebnej osoby ze zdjęcia.

Posłużymy się jedną z metod używania narzędzia/funkcji „wypełnienie z uwzględnieniem zawartości”.
Z paska narzędzi wybieramy Lasso i klikając lewym przyciskiem myszy, obwodzimy zaznaczeniem obszar do usunięcia. Możemy zawczasu na pasku opcji ustawić niewielkie wtapianie, aby zmiany łagodnie przechodziły w nietknięty modyfikacją obszar, a nie odcinały się ostro od niego.

Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy wewnątrz zaznaczenia i z menu kontekstowego wybieramy polecenie „Wypełnij”.

W oknie dialogowym, które właśnie ukazało się naszym oczom, wybieramy z zaznaczonej na poniższej ilustracji listy polecenie „Uwzględnienie zawartości” i klikamy na OK.

Czekamy, aż program przetworzy obrazek gotowe. Niepotrzebna osoba zniknęła z obrazka, a w tym miejscu pojawiły się szczegóły najbliższego otoczenia, pasujące w miejsce usuniętego obszaru.

A oto gotowy efekt.

Sposób prosty, ale skuteczny.

 2,411 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.