Napis ze zdjęć

Dzisiaj kolejna podpowiedź jak korzystać z Adobe Photoshop.
Pokażę Wam jak zrobić fajny napis ze zdjęciami w tle. Taki napis może to być np. tytułem dla gazetki na tablicy w przedszkolu.

Pierwsza czynność to tworzymy nowy dokument Photoshop np. o wymiarach 3000×1500 pikseli i rozdzielczości 300 dpi i wypełniamy go kolorem białym.


Korzystając z narzędzie tekst wpisuję na środku obrazka np. TRAPERZY. Korzystam z darmowej czcionki „AR DESTINE”, która bardzo dobrze nadaje się do takich napisów.


Należy napis wyśrodkować na obrazie korzystając z narzędzie wyrównania.


Jako kolejne warstwy wczytuję zdjęcia, które mają stanowić tło naszego napisu. Najlepiej zrobić to poprzez otwarcie zdjęcia w Photoshop, a potem skopiowanie go do naszego napisu np. przez kombinację klawiszy CTRL+A, aby zaznaczyć zdjęcię, potem CTRL+C, aby skopiować. Przechodzimy na zakładkę z naszym napisem i wkejamy zdjęcie kombinacją klawiszy CTRL+V.
Tak wygląda nasz obrazek po skopiowaniu zdjęć.


Musimy teraz dostosować wymiary zdjęć tak, aby pokrywały cały napis.


Następnie klikamy prawym klawiszem myszy na ze zdjęciem tuż nad naszym napisem i z wyświetlonego menu wybieramy opcję Utwórz maskę przycinającą. Drugi sposób to najeżdżamy myszką pomiędzy napis i warstwę z pierwszym zdjęciem i trzymając wciśnięty klawisz ALT – klikamy lewym klawiszem myszki.


To samo robimy z drugim zdjęciem.


A tak wygląda mój gotowy napis.

 

 

 1,845 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.