Prostowanie zdjęć

Każdemu z nas zdarzyło się wykonać piękne zdjęcie i dopiero przy oglądaniu na ekranie komputera odkryliśmy, że zdjęcie jest krzywe.
Dzisiaj postaram się pokazać Wam najprostszy sposób naprawy takiego zdjęcia.

Najbardziej oczywistą możliwością jest zwykły obrót zdjęcia. Nie jest to jednak ani najszybsza, ani najdokładniejsza opcja. Ciężko będzie nam dopasować odpowiedni kąt obrotu „na oko”, jest to także dość czasochłonne zajęcie. Obrót zdjęcia metodą prób i błędów zmieniając kąt obrotu co 1 stopień nie jest najciekawszym zajęciem.

Pokażę jak do tego użyć jednego z wbudowanych narzędzi, czyli Miarki.

Mając zdjęcie, które chcemy wyprostować, należy wybrać linię horyzontu wzdłuż, której wyprostujemy zdjęcie. Wybieramy narzędzie miarka i wciskamy lewy klawisz myszki na punkcie po lewej stronie zdjęcia (lewa strzałka na zdjęciu). Trzymając dalej wciśnięty klawisz myszki przeciągamy wskaźnik w inne miejsce (prawa strzałka). Narzędzie miarka pokaże nam m. in. kąt nachylenia i długość powstałej linii.

Na pokazanym panelu znajduje się m. in. przycisk „Wyprostuj warstwę”. Powoduje on, że poprowadzona linia razem z całą zaznaczoną warstwą staje się idealnie pozioma. Jest to bardzo przydatna funkcja, pozwalająca zaoszczędzić sporo czasu na obracaniu danego obrazu.

Używając tego narzędzia wystarczy zadbać o to, aby narysowana linia pokrywała się z horyzontem na zdjęciu. Po zastosowaniu polecenia Wyprostuj warstwę możemy zauważyć Osta Yleinen Premarin ilman Reseptiä , że na krawędziach obrazu pojawiły się puste miejsca. Jeśli zajmują one większą powierzchnię najlepiej takie zdjęcie przyciąć.

A tak wygląda gotowe zdjęcie po minucie pracy.

 3,879 total views,  4 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.