Święto Niepodległości w przedszkolu

Zbliża się listopad, a z nim Święto Niepodległości. Zgodnie z nową podstawą programową oraz kierunkiem pracy zaleca się zorganizowanie obchodów takiego święta w przedszkolu. Realizowana jest tematyka kompleksowa tj. Polska, mój dom, gdzie dzieci poznają symbole narodowe.

U mnie w przedszkolu tradycją jest wizyta żołnierza z jednostki wojskowej w moim mieście. Spotkanie z żołnierzem ciekawi dzieci, chętnie zadają mu pytania i poznają jego pracę. Z dzieciakami z mojej grupy wcześniej siadam i wspólnie ustalamy kilka pytań jakie zadamy naszemu gościowi.  Oto kilka z nich: – Na czym polega praca żołnierza? – Czy każdy może zostać żołnierzem? – Ile kobiet pracuje u pana w jednostce? – Po czym poznać żołnierza? – Jak należy robić „baczność”/ jak się salutuje/? – Co należy zrobić, żeby zostać żołnierzem? – Jak odżywia się żołnierz? itp. Wszystko zależy od pomysłowości i ciekawości dzieci.

Uroczystość organizowana jest dla całej społeczności przedszkolnej i w tym roku również ją organizuję z koleżanką. Przygotowałam kilka propozycji na dekorację sali lub tablicy tematycznej, którymi chętnie się dzielę. Wśród nich jest m.in. mapa Polski, ale w barwach ojczystych, czy wstążka, którą można udekorować np. okna. Dodałam też rozetkę i flagę.

 

 

Na zakończenie warto podziękować gościowi/gościom za uświetnienie uroczystości i poświęcony czas. Przygotowałam wzór takiego podziękowania, które można pobrać tutaj podziekowanie — wzór Święto Niepodległości

Życzę udanych uroczystości. Zachęcam do polubienia mojej strony na facebooku https://www.facebook.com/PasteloweKredki/

 

 19,337 total views,  2 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.