Excel – Formatowanie warunkowe

Dzisiaj chcę pokazać Wam jak w prosty sposób przygotować w MS Excel estetyczną i ciekawą listę obecności lub listę ocen.
Na rysunku poniżej widać zwykłą listę ocen. Pozstaram się pokazać jak może ona wyglądać po zastosowaniu formatowanie warunkowego.

Załóżmy, że chcemy, aby przy każdym uczniu ocena 6 z każdego przedmiotu podświetlała się na zielono, a ocena 2 na czerwono. Jak to zrobić?
Otwieramy arkusz kalkulacyjny z naszą listą. Myszą zaznaczamy komórki, z których chcemy wyróżnić wybrane dane. W naszym przykładzie będą to oceny 6 i 2 z trzech przedmiotów.

Następnie na karcie Narzędzia główne klikamy na Formatowanie warunkowe i wybieramy opcję Nowa reguła.

W nowym oknie w polu Wybierz typ reguły wybieramy Formatuj tylko komórki zawierające.


Następnie przechodzimy do panelu Edytuj opis i reguły –> Formatuj tylko komórki spełmniające warunki.
Pierwsze pole Wartość komórki pozostawiamy bez zmian. W drugim polu z listy rozwijalnej wybieramy „równa” i w ostatnie pole wpisujemy 6.

Ostatnie nasze zadanie to określenie sposoby wyróżnienia wybranej przez nas oceny 6. Klikamy przycisk Formatuj i na zakładce Wypełnienie wybieramy kolor np. zielony dla oceny 6.

Powtarzamy czynności dla oceny 2.

A tak wygląda gotowy efekt formatowania warunkowego.

Myślę Achat Anasec (Prilosec) en Ligne sans Ordonnance , że tak przygotowana lista ocen lub obecności z pewnością będzie bardziej estetyczna i czytelna.
A tu do pobrania gotowy przykład listy – Lista

 10,363 total views,  2 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.