Dzień Babci i Dziadka

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Pomyślałam, że gipsowe aniołki to wspaniały pomysł na oryginalny prezent dla babci i dziadka.
Co jest potrzebne?
Do przygotowania gipsowych aniołków potrzebowałam gipsu ceramicznego oraz specjalnej formy. Potrzebne będzie również naczynie oraz szpatułka do mieszania gipsu.

Chcąc wykonać naprawdę ładne aniołki, warto wykonać je z gipsu ceramicznego. Powszechnie uważany jest on za najlepszy produkt przeznaczony do samodzielnego robienia tego rodzaju ozdób. Gips ceramiczny bardzo szsybko schnie, co znacznie przyspiesza robienie gipsowych aniołków. Niewątpliwym plusem jest także niska cena.

Zaczęłam od zmieszania gipsu z wodą. Trzeba pamiętać, że zawsze dodajemy gips do wody – nigdy nie robimy odwrotnie. Na szklankę wody bierzemy dwie szklanki gipsu. Masa powinna mieć konsystencję nieco rzadszą niż gęsta śmietana. Całość mieszamy bardzo delikatnie. Masa nie może zostać zbytnio napowietrzona. Zbyt dużo powietrza sprawi bowiem, że na powierzchnio aniołków pojawią się nieestetyczne bąble. Przygotowaną masą napełniłam foremki.

Gips ceramiczny najczęściej już po dwóch godzinach jest dość twardy, aby wyjąć go z formy. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że podczas wyjmowania z formy aniołki nie ulegną uszkodzeniu, warto poczekać dwadzieścia cztery godziny. Wówczas możemy być pewni, że gips w pełni zastygł. By wyjąć aniołki, formę należy ułożyć na miękkiej ściereczce, a następnie od góry delikatnie postukać.

Aniołki z gipsu ceramicznego możemy pozostawić w kolorze gipsu bądź zdecydować się na ich ozdobienie. Ja zdecydowałam się na ich pomalowanie.

A to gotowy efekt pracy nad figurkami aniołków.

 5,989 total views,  2 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.