Poduszka przemyśleń – rozwiązanie wychowawcze w przedszkolu

Zapewne każdy z nas w pracy w przedszkolu zetknął się z dzieckiem, które ma trudności z zachowaniem. Można tu by wypisywać listę zachowań, ale nie o to chodzi. Do tej pory zawsze w sali miałam tzw. krzesło przemyśleń, na którym dzieci siadały, gdy potrzebowały się wyciszyć, pomyśleć, zastanowić się nad swoim zachowaniem. Krzesło to stało sobie w sali na uboczu i było wykorzystywane w różnorodnych sytuacjach.

Krzesło to było specjalnie oznaczone. Naklejone miało na siedzisku znak zapytania, a na oparciu buźkę (emotikon). W wakacje przedszkole przeszło gruntowny remont, krzesełka zostały wymienione wraz ze stolikami.  Każdy dba o nowe meble i musiałam wymyślić inne rozwiązanie oznaczenia krzesła przemyśleń. Będąc w jednym popularnym markecie wpadła mi w oko poduszka , którą kładzie się na taborety. Jedyny problem miałam ze znalezieniem specjalnej folii do naklejania na tkaniny.  Dobrzy ludzie są dookoła i dostałam potrzebny kawałek folii samoprzylepnej, termotransferowej do plotera.

       

 

Aby wszystko wyglądało estetycznie, najpierw wydrukowałam wzór znaku zapytania, który chciałam nakleić, a następnie ostrym nożykiem wycięłam kontury. Trochę pracy i dokładności to wymagało.

         

Gdy już miałam gotowy element, przyłożyłam go odpowiednią stroną do poduszki, a od góry zabezpieczyłam białą, niezarysowaną kartką oraz ściereczką. Zaprasowałam żelazkiem rozgrzanym na maksymalne możliwości. Trzymałam tak długo, aż cały obrazek się przykleił. Na końcu odkleiłam taśmę zabezpieczającą i gotowe.

A oto efekt.

Polecam takie rozwiązanie wychowawcze, u mnie się sprawdza i chyba nazwa „poduszka przemyśleń” brzmi całkiem fajnie. Niektórym może kojarzyć się z tzw. karnym jeżykiem Super Niani. To była inspiracja. Przy okazji podzielę się spostrzeżeniami, gdyż miałam okazję kilkukrotnie uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Dorotę Zawadzką. Jest to przesympatyczna osoba, która naprawdę szczerze życzy ludziom sukcesów wychowawczych. Pani Dorota ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli. Jeśli będę miała kiedyś okazję to na pewno wybiorę się jeszcze na podobne szkolenia.

 5,882 total views,  2 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.