Drukowanie na kalce – dekoracja Święta Bożego Narodzenia – do pobrania

Wpis o drukowaniu na folii cieszył się dużą poczytnością, odpowiadałam na wiele komentarzy na fb. Bardzo mnie to ucieszyło. Tym razem chcę podzielić się sprawdzonym pomysłem na drukowanie na kalce technicznej.

W dobrym sklepie z artykułami papierniczymi można kupić kalkę techniczną na sztuki, lub całe pudełko. Pierwszy raz kupiłam kilka sztuk, aby sprawdzić jak to się sprawdza na mojej drukarce, a potem już żeby było taniej zamówiłam całą paczkę przez Internet. W pudełku było 100 arkuszy, które starczyły mi na prawie cały rok. Pierwszy raz drukowałam na kalce dekorację wiosenną, motyle pszczoły, na jesień drukowałam na folii i teraz wydrukowałam dekorację świąteczną i zimową.

Zaletą takiej dekoracji jest jej dwustronność. Wycięty obrazek, umieszczony na oknie widoczny jest z obu stron. Pięknie się to prezentuje.

Wydruki są proste w przygotowaniu. Wycinając dekorację, nie staram się, wycinać jej bardzo dokładnie, gdyż niedoskonałości nie są widoczne. Kalka przepuszcza światło i nie widać czy dokładnie docięło się  krawędzie. W przypadku dekoracji robionej z bristolu, kolorowego papieru, bardzo często trzeba wycinać wszystko podwójnie, sklejać. Jest to czasochłonne. Jeśli ma się grupę starszaków, można poprosić je o pomoc w wycinaniu, klejeniu itp. Jednak w przypadku młodszych dzieci trzeba się samemu napracować. Uważam, że należy sobie pracę ułatwiać. Wolę się skupić na przygotowaniu do zajęć, zrobić coś fajnego i ciekawego z dziećmi, niż tworzyć dekorację.

Wycięte obrazki są trwałe. Moja dekoracja drukowana na kalce jest w dobrym stanie, kolory nie wyblakły, motyle i pszczoły prezentują się dobrze, tak więc mam w planie wykorzystać je w tym roku. Nie jest wprawdzie niezniszczalna, można ją podrzeć, ale na kilka lat myślę, że się sprawdzi.

Dekoracja jest więc dwustronna, trwała i łatwa w przygotowaniu. Polecam. A oto efekt.

            

 

Jeśli ktoś ma ochotę samemu sprawdzić drukowanie na kalce to bardzo zachęcam. Poniżej zamieszczam materiały do pobrania.

Aniołek

Mikołaj

Renifer

Wstążka 1

Wstążka 2

Tutaj zamieszczam link do artykułu o drukowaniu na folii http://pastelowekredki.pl/blog/2018/10/25/jesien-dekoracja-wzory-do-pobrania/

 

 13,393 total views,  3 views today

2 thoughts on “Drukowanie na kalce – dekoracja Święta Bożego Narodzenia – do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.