Święta Bożego Narodzenia – metoda symultaniczno-sekwencyjna – zabawy i pomoce do pobrania

Jak już wiecie lubię metodę symultaniczno-sekwencyjną. Mam dzieci młodsze, dlatego uczymy się samogłosek. Połowę już znamy i utrwalamy. Czeka nas druga część. Niestety nie mogę przejść do dalszego etapu, bo nie wszystkie dzieci opanowały samogłoski prymarne. Frekwencja niektórych dzieci jest niska. Ale nie o tym miałam pisać. Wpis jest o zabawach z samogłoskami.

Nie zawsze dostępne są propozycje, scenariusze, karty pracy dostosowane do tematyki jaką realizuję. Dlatego ostatnio znalazłam sposób i samodzielnie tworzę karty pracy, tak aby pasowały mi do tematu kompleksowego.

 

Dzisiaj zamieszczam bombki z samogłoskami, a w najbliższym czasie będą anioły. U góry zamieszczam przykład takiej karty pracy.

Propozycja do wykorzystania tej właśnie karty pracy:

  • dobieranie w pary,
  • wskazywanie takich samych par samogłosek,
  • wskazywanie odczytanych samogłosek według polecenia,
  • określanie jaką należy wskazać (zamiana ról ww.)
  • wycięcie bombek i przyklejenie ich w odpowiednich parach,
  • pokolorowanie par bombek taki samymi kolorami.

Tutaj zamieszczam wzory bombek do wykorzystania według własnego pomysłu:

Tutaj karty pracy:

 

 

 

 

 

 

 4,143 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.