Zimowe zadania metoda symultaniczno-sekwencyjna

Styczeń jest okresem realizacji tematyki zimowej. Szukając rożnych kart pracy nie natrafiłam na żadną związaną z metodą symultaniczno-sekwencyjną. Moje maluszki tak jak ja polubiły zabawy z samogłoskami. Chętnie chwalą się, gdzie widziały np. samogłoskę A np. gdy szły do sklepu, w książce itp. W przypadku chłopców uwielbiają rejestracje samochodów. Jeden z chłopców, aż nauczył się literek z rejestracji samochodu taty.  Dzieci, które nie zawsze sobie radzą z wymową znają niektóre samogłoski. Starają się je wymawiać wyraźnie. To są ich małe sukcesy, na ich możliwości.

No, ale nie o tym miałam pisać. Uwielbiam tą metodę i mogłabym ją wychwalać, wypisywać się na jej temat. Mając dłuższą chwilę usiadłam do komputera i zaczęłam wymyślać zadania związane z zimą i Dniem Babci i Dziadka.

A o to efekt pracy.

Zadanie 1. Czapki i szaliki

Zadanie 2. Pary rękawiczek

W obu zadaniach należy odnaleźć parę. Połączyć w pary. Pokolorować pary na taki sam kolor. Wyciąć i połączyć w pary. Wykleić plasteliną. Pomalować farbami.

Jesteście twórczymi nauczycielami i nauczycielkami https://web9726.greatnet-hosting.de/antibiotico/ejennu/index.html , na pewno coś ciekawego wymyślicie. Chętnie dowiem się jak wykorzystaliście karty pracy. Piszcie w komentarzach.

     

Materiały do pobrania tutaj

karta pracy – czapka szalik

karta pracy – rekawiczki

ZACHĘCAM DO POLUBIENIA NAS NA FACEBOOKU

https://web.facebook.com/PasteloweKredki/?eid=ARB6e9lfvT7p9eSaYoxy7lFz449sKWkJAYfrj_D7XSzJN1Fm51vpSfmGKtIVQ66m7X0jBH9BSdXBQ-v2

A już wkrótce zadania na dzień Babci i Dziadka

 

 16,713 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.