Tablica ogłoszeń w szatni

Kończy się urlop, kończy się wolne i nieuchronnie zbliża się czas powrotu do pracy. Nowy rok szkolny, nowe wyzwania czekają. Zapewne każdy ma jakieś rzeczy http://fbs-soft.de/nl-lng/altilev/index.html , które musi ogarnąć, uporządkować przed przyjściem przedszkolaków. Ponieważ u mnie nastąpiło małe przemeblowanie zabrakło mi tablicy ogłoszeń. Starą tablicę zabrałam do sali do kącika. Ściana w szatni stała się pusta. Zaczęłam myśleć jak tanio zastąpić starą, zniszczoną tablicę. Okazało się, że w garażu mam kilka drewnianych listewek, z których można zrobić ramkę. Jutę kupiłam w sklepie z tkaninami za kilka złotych. Sznurek, biała farba też w domu była. Pozostało tylko przystąpić do pracy.

POTRZEBNE PRZEDMIOTY:

  • listewki
  • gwoździe i młotek lub klej do drewna
  • biała farba i pędzelek
  • sznurek
  • taker i zszywki
  • juta lub inna jednolita tkanina

 

Pierwszy etap zbijania listewek i malowania jest najbardziej czasochłonny. Ja wykonałam to jednego dnia wieczorem i zostawiłam na noc do wyschnięcia.

Kolejny etap to było mocowanie sznurka za pomocą takera. Wykorzystałam taker elektryczny, gdyż ma większą moc wbijania zszywek. Dzięki temu nie musiałam mieć zbyt grubego sznurka. Gdy zawijasy ze sznurka były gotowe, zamontowałam w ten sam sposób jutę. Zamiast juty możecie wykorzystać inny materiał np. len, tkaninę z prześcieradła itp.

Na samym końcu przycięłam wystające brzegi juty.  Małymi klamerkami przywiesiłam ogłoszenia. A oto efekt:

Moja tablica jest duża. Ma szerokość ponad 100 cm i wysokość ponad 80 cm. Chciałam, żeby zmieściły się tam wszystkie ogłoszenia. Na początku każdego miesiąca wieszam informację z zadaniami dydaktycznymi realizowanymi w danym miesiącu, teksty piosenek i wierszy i informacja zachęcająca rodziców do włączenia się w życie przedszkolne. To już w sumie 3 kartki wielkości A4. Zazwyczaj do tego dochodzą ogłoszenia o jakimś konkursie, wyjściu czy podziękowania. Aby to wszystko było czytelne dla rodziców musi być to schludnie rozmieszczone.

Jaki Wy macie tablice ogłoszeń? Czy propozycja podoba się Wam?

Zachęcam do polubienia pastelowych kredek na facebooku 🙂 Oto link PasteloweKredki

 

 

 2,416 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.