Dzień Przedszkolaka – scenariusz, odznaki, dekoracja – do pobrania

Dziś do napisania wpisu zachęciły mnie plany z okazji Dnia Przedszkolaka. Różnie przebiegają te uroczystości. W niektórych przedszkolach organizowana jest wspólna zabaw dla wszystkich dzieci. W niektórych placówkach, grupy łączą się po dwie i robią kameralne imprezę. W każdym razie, jest to dzień, w którym wszyscy się bawimy i jest wesoło.

Skąd pomysł na święto ?

Około 10 lat temu, w całej Polsce podejmowanych było wiele działań zmierzających do popularyzacji edukacji przedszkolnej. W 2009 roku,  pojawił się pomysł Anny Nogackiej, dyrektorki Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi, który zakładał, aby każdego roku, przedszkolaki miały swoje wspólne święto – Dzień Przedszkolaka. Została ustalona data na dzień 20 września 2010 roku oraz wybrane miejsce, gdzie będą się odbywały główne uroczystości pierwszego łódzkiego Dnia Przedszkolaka. Na tę szczególną okazję wymyślono tekst Hymnu Dnia Przedszkolaka. Wszyscy uczestnicy spotkali się w Parku na Janowie. Przedszkolaki razem z władzami miasta wspólnie posadziły młode dęby, jako symbol wydarzenia. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały „Hymn Przedszkolaka” a tysiące kolorowych baloników poleciało w górę. Razem z balonikami poleciały  marzenia wszystkich uczestników projektu, wspólne marzenia, aby co roku świętować Dzień Przedszkolaka w całej Polsce. Tak się wszystko zaczęło.

Propozycje

  1. Powitanie

„Tych z prawej, tych z lewej…”

Zapoznanie ze świętem, gdzie głównymi solenizantami są przedszkolacy

  1. Zabawy sportowe:

– „Nasze stopy” – zadaniem dzieci jest przejście po torze stworzonego ze śladów stóp

– „Kamienie” – zadaniem dzieci jest przechodzenie po kamieniach (czyli po kołach z papieru, emblematach kamieni)

  1. Zabawy z chustą animacyjną

– „Kolory” – dzieci trzymające chustę przy określonym kolorze przebiegają pod chustą np. dzieci trzymające chustę w kolorze czerwonym

– „Sztorm” – na chuście znajdują się piłeczki. Zadaniem dzieci jest poruszanie chustą tak, aby piłeczki nie wypadły

  1. Zabawy taneczne: (Trochę tych płyt jest. Czas na ulubione hity 🙂

– taniec w kole

– taniec w parach

– wężyk itp.

  1. „Foto budka” – dzieci trzymając ramkę do zdjęć pozują do wykonania zdjęcia
  2. Rozdanie medali/ odznak Super Przedszkolaka

MEDALE/ODZNAKI

 

Medale drukuję i laminuję. Potem wycinam, a następnie umieszczam na włóczce lub tasiemce, w zależności czym dysponuję. Medale do pobrania w formacie pdf tutaj odzanki Dzien Przedszkolaka

 

Inna wersja medali jest tutaj. Medale te można wykorzystać nie tylko na Dzień Przedszkolaka, ale jako odznaki motywujące. Każdy z nas lubi być doceniony i pochwalony.

 

 

Medale do pobrania tutaj Medale

GIRLANDA

W obrazku tytułowym jest girlanda, to jest moja propozycja dla Was. Cała girlanda do pobrania poniżej w formacie pdf girlanda DzienPrzedszkolaka

   

 

INNE PROPOZYCJE 

Znalazłam w internecie i bardzo mi się spodobał album z wyciętych dłoni, na których dzieci rysują siebie, co lubią, coś o sobie. Potem wywieszę je w szatni. Z drugiej strony jest to okazja poznania dzieci, co lubią robić, czym się interesują.

Tutaj propozycja dla dzieci młodszych z serduszkiem. Mogą wtedy dzieci podarować swoje „dłonie” wybranej koleżance, ulubionemu koledze.

 

Zachęcam do polubienia pastelowychkredek na facebooku oraz zapisywania się na newslettera. Komentujcie, piszcie o swoich pomysłach.

 50,370 total views,  6 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.