Jesień – metoda symultaniczno-sekwencyjna

Ostatnio nie pisałam nic o metodzie symultaniczno – sekwencyjnej a zrobiłam kolejne pomoce, którymi chciałabym się podzielić. Jednak zanim o tym, napiszę o zrzutce.

Blog założyłam, aby dzielić się swoimi pomocami, pomysłami. Pracuję już dość długo w przedszkolu i wiem czego brakuje. Jestem taka jak wy. Chcę, aby w przedszkolu było ciekawie, dlatego poświęcam swój czas przed komputerem i tworze własne karty pracy. Nie chcę jednak, aby leżały one w szufladzie. Chcę pomóc Wam, czytelnikom, nauczycielom, rodzicom, przedszkolakom, dzieciom. Poświęcam swój czas, dla dobra innych. Jednak koszty utrzymania bloga są większe, niż w momencie, gdy go zakładałam. Materiały, które umieszczam na blogu są bezpłatne. Nie wołam za nie pieniędzy jak robią to niektóre osoby. Jednak teraz jest czas, gdy zwracam się z prośbą do Was o wsparcie. Pragnę dalej realizować i publikować na blogu dla Was. Proszę pobierajcie materiały, jednocześnie zachęcam do wpłacania dowolnych kwot na zrzutkę w celu rozwoju i utrzymania bloga.

https://zrzutka.pl/k379dd

Gdyby ktoś miał trudności, pomogę jak będę mogła. Z góry dziękuję za udostępnianie tego linku.

 

A dzisiaj kolorowe kalosze z sylabami z paradygmatem P czyli PA, PO, Pi, PU, PÓ, PY, PE

 

Oczywiście do zabaw wstępnych, zapoznawczych drukuję duże w formacie a4, następnie mniejsze do zabaw na dywanie w zespołach, parach, indywidualnych.

Na sam koniec proponuję kartę pracy. Posłuży ona do utrwalenia i sprawdzenia poziomu opanowania. Jest to ważne, bo jeśli dzieci nie opanują tego nie mogę wprowadzać kolejnych paradygmatów.

ZABAWY

  • układanie w pary
  • wycinanie i przyklejanie par takich samych kaloszy
  • ukrywanie i odszukiwanie (na zasadzie gry „Memory”)
  • zabawa w ubieranie chłopca i dziewczynki. Jeśli chłopiec ma imię na literkę I to potrzebuje butów z tą właśnie literką, jeśli dziewczynka ma imię na A, tzn., że potrzebuje kaloszy z literką A

MATERIAŁY DO POBRANIA

Tym razem, aby kalosze były w rozmiarze, który odpowiada Wam. Spakowałam wszystkie zdjęcia z kaloszami do jednego pliku. Pobierając plik macie komplet kaloszy. A oto link

kalosze PA,PO,PE – należy kliknąć myszą na link, a następnie wypakować do wskazanego folderu na komputerze

 

KARTA PRACY – WZÓR

Karta pracy do pobrania tutaj  kalosze karta pracy

 

 8,575 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.