Dyplomy „Mistrza zdalnej edukacji” – do pobrania

Do tej pory mało dyskutowało się o zdalnej edukacji. Sytuacja w Polsce, Europie i na świecie zmieniła się z powodu wirusa. Zgodnie z wypowiedzią ministra edukacji, zalecił nauczycielom i dzieciom zdalną edukację. Wszyscy kreatywni nauczyciele rozpoczęli poszukiwania na skuteczną i zdalną edukację. Powstają aplikacje, nagrywane są filmiki z zajęciami i zabawami. Staramy się stworzyć atrakcyjną edukację w domu. Spotyka się to, jak na razie z rożnym odzewem. Dla niektórych jest za mało zadań, dla innych za dużo. Czy wszystkie zagadnienia uczeń jest w stanie nauczyć się sam lub przy niewielkiej pomocy? A co jeśli czas pobytu w domu się przedłuży? Sytuacja jest trudna, bo nie ma przepisów, które jasno precyzowałyby takie działania. Musimy pomyśleć też, że o rodzinach, w których dzieci nie posiadają swoich laptopów, drukarek itp. Każdy etap edukacji w  tym momencie napotyka na trudności.

Wiek przedszkolny to czas na stopniowe przygotowywanie dziecka do samodzielnego funkcjonowania poza rodziną, przede wszystkim w środowisku przedszkola, a pod koniec tego etapu – w szkole. Z jednej więc strony jest to czas, w którym trzeba dziecko nauczyć, pokazać a z drugiej dać mu swobodę i zorganizować warunki do dominującej w tym wieku aktywności – zabawy, w której
toku dziecko mimowolnie, w sposób całkowicie naturalny zdobywa wiedzę i umiejętności.

Przedszkole jest jednym z miejsc tworzenia czy podejmowania zabaw, zadań,  których rezultatem jest ukształtowanie się poczucia zaradności i sprawstwa – dziecko uczy się, jak być aktywnym uczestnikiem, a nie jedynie biernym odbiorcą życia rodzinnego czy zajęć w przedszkolu, a w dalszej perspektywie – w szkole i w pracy. Kierując się tym opracowałam dyplom. Chcę, aby ten dyplom motywował dzieci do aktywności, działania, a za razem był sygnałem, że sytuacja z wirusem jest chwilowa. Informował, że teraz musimy pobyć w domu, starać się wykonywać zadania, zabawy, uczyć się. Dyplom ma być dodatkową zachętą. Każdy z nas chce być doceniony. Szefowie, którzy o tym wiedzą chwalą swoich pracowników, a tym samym tworzą dobrą atmosferę. Dzieci za to, że radzą sobie z tą sytuacją zasługują na pochwałę, dyplom czy odznakę.

Kilka dni pracowałam przy komputerze, aby efekty były jak najbardziej zadowalające. Staram się, aby każdy z Was miał wybór, dlatego stworzyłam dwa dyplomy. Pierwszy powyżej z ołówkami, literkami, pędzlami i książkami. Można wykorzystać również w szkole. Drugi, który jest poniżej z Ziemią w książce, aby kojarzył się ze światem

Materiały do pobrania w formacie pdf. Aby pobrać należy najechać kursorem i kliknąć, powinno automatycznie pobrać się lub kliknąć na link prawym klawiszem myszy „pobrać”

dyplom -zdalna edukacja

dyplom -zdalna edukacja-globus

A Wam który dyplom się podoba? Który wykorzystacie?

 

 32,365 total views,  1 views today

8 thoughts on “Dyplomy „Mistrza zdalnej edukacji” – do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.