Zdalne nauczanie – strony, aplikacje z materiałami

 

Sytuacja się zmieniła a ja dziś postanowiłam zrobić poważny research w Internecie i uporządkować strony z różnymi materiałami, grami dla dzieci przedszkolnych. Taka pomoc w jednym miejscu krótki konkretny opis stron, na które mogę wejść i znaleźć to czego potrzebuję.

 

Edukacja matematyczna

Matematyczne zoo to chyba moja ulubiona strona skierowana do dzieci w różnym wieku. Od przedszkolaków do młodzieży z klasy 8. Na początku wybieramy sobie grupę wiekową, a następnie konkretne działy. Dla dzieci przedszkolnych mamy: kształty i kolory, kierunki, kalendarz, wielkość, liczby, dodawanie i odejmowanie.  Wszystko jest bezpłatne.

A oto adres strony https://www.matzoo.pl/

 

Dary Froebla ostatnio coraz bardziej popularne. Program uwzględnia założenia teoretyczne koncepcji Friedricha Froebla. Szczególny nacisk położony jest na aktywność zabawową w procesie poznawania przez dziecko świata. Zabawa jest główną formą aktywności dziecka. Najważniejszą częścią programu jest wykorzystanie do tych zabaw tzw. darów, czyli klocków dedykowanych do programu. Aktualnie na stronie facebookowej prowadzone są poranki Froeblowskie. Zabawy dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym.

Oto link  https://www.facebook.com/FROEBELpl/

 

Szalone Liczby to tez strona z zabawami matematycznymi. Szeroki zasięg, zabawy nawet dla maturzystów. Dla przedszkolaków są 4 działy Liczby, Dodawanie odejmowanie, Kalendarz, Kierunki i czas. Wybierając zabawy z odpowiedniego zakresu dziecko utrwala umiejętności. Zadaniem dzieci jest połączenie rozwiązania, kliknięcia odpowiedniego obrazka spośród 3.

Oto link https://szaloneliczby.pl/

 

IXL to strona anglojęzyczna. Na niej również można znaleźć odpowiednie zabawy dla przedszkolaków. Aby je odnaleźć trzeba kliknąć zakładkę PRE-K. Znajduje się tu ponad 90 zabaw. Polecenia są w języku angielskim. Może to być okazja to nauki, utrwalania słówek, osłuchiwanie z językiem obcym.

https://www.ixl.com/math/pre-k

 

Gry matematyczne to strona odkryta niedawno. Gry podzielone są na działy, ale nie pod względem wiekowym, tylko rodzajem zadań np. Która godzina?, Mały Pingwinek. Tytuły nie zawsze mówią co znajduje się w środku. Aby więc znaleźć zadanie odpowiednie trzeba sobie poszukać. Nie każdy ma czas. Plusem jest grafika, która jest prosta, bez nadmiaru bodźców wizualnych.

https://www.gry-matematyczne.pl/gry.html

 

OGÓLNE 

Squla – to strona pełna różnorodnych gier, zabaw i quizów. Strona zawiera bardzo dużo materiałów. Cała rodzina może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Znajduje się tam 65 tysięcy gier. Squla podkreśla, że jest stroną edukacyjną i nastawiona jest na rozwijanie umiejętności. Niestety odpłatna. Można skorzystać z wersji próbnej bezpłatnej, wówczas ma się dostęp do części materiałów online.

Oto link   www.squla.pl

 

Pisupisu już dawno skradła moje serce. Stworzona dla dzieci przedszkolnych. Dużo zabaw i matematycznych, i z literkami. Bezpłatne. Nadaje się dla dzieci młodszych i starszych przedszkolaków.  Oto link: http://pisupisu.pl/

 

Ciufcia to strona polcena przez koleżankę. Skierowana jest do dzieci 2-6-letnich.

Oto link: www.ciufcia.pl

 

WYDAWNICTWA

Materiały pomocne do nauki są dostępne na stronach wydawnictw. Aby z nich korzystać trzeba być zalogowanym. Czasami blokowany jest dostęp, ale wystarczy zgłosić się do konsultanta lub przedstawiciele, który pomoże i odblokuje dostęp. Mamy wówczas możliwość korzystania ze środków dydaktycznych, ale tylko z etapu edukacyjnego, którego jesteśmy nauczycielami np. wychowanie przedszkolne, klasy 1-3.

https://www.mac.pl/

Mac to chyba moje ulubione wydawnictwo ze względu na bogactwo środków. Wszystko znajduje się na jednej stronie, uporządkowane.

Nowa Era ma ma oddzielną stronę na której znajdują się środki edukacyjne https://www.dlanauczyciela.pl/  Mam wrażenie, że Nowa Era jest trochę za innymi wydawnictwami. Gdy inne już na swoich stronach zamieściły pomoce do zdalnej edukacji, na stronie Ery pojawiły się z kilkudniowym opóźnieniem. Jednak są i można korzystać.

Wydawnictwo Szkolne PWN ma swoją stronę https://www.wszpwn.com.pl/  Materiały PWN znajdziemy na stronie https://akademia.pwn.pl/

 

 

 53,243 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.