Wielkanoc Happy Easter – propozycje, materiały do pobrania

Wielkanoc już się do nas zbliża. Wygląda na to, że będzie inna niż zawsze. Będziemy musieli ograniczyć spotkania, ale ja dziś robię burzę mózgów jak odwrócić od tej sytuacji uwagę dzieci. Przyszło mi do głowy kilka pomysłów na język angielski. Propozycje można wykorzystać do zajęć prowadzonych online z dziećmi lub przesłać na komunikator, w zależności jak Państwo pracują. Mam nadzieję, że materiały się przydadzą 🙂

PIOSENKI

Moja ulubiona piosenka to Fluffy bunny. Do piosenki dzieci pokazują gesty.

Fluffy bunny                                      (przykładamy obie ręce z wytkniętymi dwoma palcami do głowy, udajemy zajączka)

Fluffy chick                                        (dłonie przykładamy do ramion, udajemy kurczaczka)

Jump into the basket                        (robi jeden duży podskok)

Quick, quick, quick                           ( uderzamy trzy razy w kolana, obiema rękami)

Link mp3 do piosenki tutaj

Piosenka pochodzi od wydawnictwa WSiP.

 

Inne propozycje o wielkanocnym koszyku  to „Easter baskethttps://www.youtube.com/watch?v=85iD8QA9X_M

Piosenkę „The way the bunny hops” wykorzystuję jako zabawę ruchową. Link tutaj, a tekst poniżej https://www.youtube.com/watch?v=hb9tt7LiYrc

This is the way the bunny hops, hop hop hop, hop
hop, hop, hop
This is the way the bunny hops on Easter day

This is the way he wiggles his nose, wiggle. wiggle, wiggle, wiggle
wiggle, wiggle, wiggle
This is the way the bunny wiggles his nose on Easter day

This is the way he flops his ears, flop, flop, flop. flop
flop, flop, flop
This is the way he flops his ears on Easter day

This is the way he shakes his tail, shake, shake, shake, shake
shake, shake, shake
This is the way he shakes his tail on Easter day

This is the way the bunny hops, hop hop, hop, hops
hop, hop, hop
This is the way the bunny hops on Easter day
On Easter day

Podobną zabawę można zorganizować z wykorzystaniem piosenki „Easter Bunnyhttps://www.youtube.com/watch?v=CzYplxl_RAc

 

Jeśli ktoś uwielbia piosenkę BINGO to spodoba mu się propozycja „B-U-N-N-Y https://www.youtube.com/watch?v=nZLIiq7B85g

RYMOWANKI

„Egg hunt” to prosta rymowanka, którą można wykorzystać przy zabawie szukania jajek. Przerabiam ją również na zabawę naśladowczą. Staram się wplatać ruch w naukę rymowanek. W ten sposób dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu, a przy okazji utrwalają wierszyk. Nie jest to wtedy nudne powtarzanie. Tekst pochodzi z wydawnictwa WSiP

Easter egg round and round

Rolled off the table on the ground

It rolled to the garden

Sat under a plant

To be on time for the egg hunt

 

„Easter Bunny Hop, hop” to rymowanka, którą znalazłam w moich zasobach. Jest krótka i w sam raz dla młodszych dzieci. Dzieci mogą podskakiwać na słowa hop, a na Easter Bunny udawać zajączka poprzez przyłożenie dłoni z dwoma palcami do głowy. To the sky – wskazuje palcem niebo. Na końcu, gdy mówimy słowa „You are a friend of mine” krzyżujemy ręce na klatce piersiowej.

Hop, hop, Easter Bunny

Hop, hop, to the sky

hop, hop, Easter Bunny

You are a friend of mine

 

ZABAWY

„Slalom z jajkiem” – dzieci otrzymują łyżki, na które kładą jajka. Zadaniem dziecka jest przeniesienie jajka z miejsca startu aż do mety. Młodsze dzieci trzymają łyżkę z jajkiem w ręce. Starsze dzieci mogą trzymać łyżkę z jajkiem w buzi. Można postawić na drodze przeszkody, które dzieci muszą ominąć.

„Egg, bunny” – zabawa matematyczna. Dzieci układają lub rysują rytm np. jajko, króliczek, jajko, króliczek (egg, bunny, egg, bunny) lub prostsza wersja: jajko czerwone, jajko zielone (red egg, green egg). Jeśli dzieci osłuchają się z piosenką można dołożyć więcej elementów: basket, egg, bunny, chick.

„Bingo” – zabawa. Dzieci otrzymują karty do bingo. Nauczyciel losuje obrazki i pokazuje kartonik, a dzieci nazywają obrazki i zaznaczają na swoich planszach np. fasolką, klockiem

Wariant II Każde dziecko otrzymuje kartę bingo. Na każdym obrazku kładzie fasolkę. Gdy nauczyciel wylosuje obrazek, dzieci nazywają i odkładają fasolkę na bok.

„Easter sounds” – zabawa słuchowa. Dzieci słuchają odgłosów i dobierają odpowiednie obrazki

„Easter Bunny, where are you?” – zabawa tropiąca. Zadaniem dziecka jest znalezienie Easter Bunny, który jest ukryty w sali. Na zasadzie zabawy „Ciepło-zimno”

 

KARTY PRACY 

Labirynty – moja propozycja to 2 labirynty. 2 poziomy trudności. Musimy pamiętać, że tak jak w przedszkolu w pracy różnicujemy pracę tak w zdalnym nauczaniu możemy wysyłać zadania łatwiejsze i trudniejsze. Oto propozycja. Labirynt, który znajduje się na początku artykułu wymaga większych umiejętności, niż ten poniżej.

Oba do pobrania tutaj wielkanoc labirynt1-pdf

 

 

Puzzle-dla dzieci, które lubią wycinać

Egg Hunt – karta pracy, która utrwali tradycję szukania i zbierania czekoladowych jajek. Tradycja ta coraz częściej gości u nas.  Obie karty pracy do pobrania tutaj egghunt pdf

 

PRACE PLASTYCZNE

Zabawy w języku angielskim mogą być inspiracją do wykonania prac plastycznych. A oto kilka znalezionych w internecie. Nie koniecznie potrzebny jest kolorowy papier, a rzeczy które są w każdym domu. A na pewno każdy ma skarpetki, ryż, gazety i rolki po papierze.

                                                                        

 25,545 total views,  5 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.