Zdalna nauka angielskiego – aplikacje, strony

Dziś na tapetę biorę aplikację pomocne w nauce języka angielskiego. Było o stronach, aplikacjach rozwijających szerokie umiejętności dzieci przedszkolnych. Zgodnie z podstawą programową trzeba pamiętać o języku angielskim. Poszukałam różnych stron i aplikacji, które można zaproponować do zdalnego nauczania.

Jedna z moich ulubionych stron to Kangi Club. Można tu znaleźć gry dla dzieci w rożnym wieku. Przedszkolaki mogą utrwalać nazwy, a przy okazji rysować, rozwiązywać zagadki. Dzieci starsze mogą układać np. nazwy zwierząt z podanych liter. Przyjemna forma utrwalania słówek.

https://www.kangiclub.com/home

 

Strona Learning Apps to strona dla starszych uczniów.  Większość gier i zabaw opartych jest na czytaniu. Np. uczniowie czytają nazwy po polsku i angielsku i łączą w pary. Aplikacja ta wspiera proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów. Istniejące moduły mogą być bezpośrednio wykorzystywane w nauczaniu, lub też zmieniane lub tworzone przez użytkowników w Internecie. Celem jest zebranie aplikacji wielokrotnego użytku i udostępnienie ich publicznie. Aplikacje nie zawierają zatem żadnych specjalnych ram lub konkretnego scenariusza lekcji: są ograniczone wyłącznie do interaktywnej części. Aplikacje nie stanowią zatem jednostki lekcyjnej, lecz muszą być osadzone w odpowiednim scenariuszu nauczania. Oprócz angielskiego można uczyć się francuskiego, filozofii czy fizyki. Szeroki wybór dla każdego coś ciekawego. Może zacznę uczyć się hiszpańskiego, język coraz popularniejszy.

https://learningapps.org/index.php?overview&s=&category=0&tool=

 

Wizz.me to strona z gotowymi lekcjami. Część z nich jest na darmo. Zadania, które znajdują się na stronie są międzynarodowe, wrzucają je ludzie z różnych stron świata. Zadania raczej dla uczniów szkół. Bogaty wybór wirtualnych fiszek. Można stworzyć własny zestaw, który chcemy utrwalić itp.

https://quizlet.com/pl

 

Oprócz angielskiego jest sporo pomocy dotyczących nauki matematyki. Fajne jest to, że jeśli zrobimy błąd to dana zagadka wraca tak długo, aż zapamiętamy prawidłową odpowiedź. Dla klas 1-3 w sam raz.

https://pl.khanacademy.org/humanities/grammar

 

APLIKACJE

Fun with Flupe  to aplikacja, którą trzeba ściągnąć na tablet lub telefon. Aplikacja pomaga utrwalić słówka z poszczególnych dziedzin. Polecana jest do stosowania metody Helen Doron. Wybieramy sobie dział z którego słówka chcemy utrwalić, nauczyć się lub osłuchać. Każde słówko jest wsparte obrazkiem – percepcja wzrokowa pracuje. Jak jeszcze będziemy wypowiadać to sukces murowany – widzimy, słyszymy i mówimy.

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.FWFmobilemainmenu10&hl=pl

 

Lingokids to aplikacja. Ściągamy na telefon i się uczymy.  Kurs jest dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Najlepszym sposobem dla dzieci, aby nauczyć się nowego języka to nauka  poprzez gry, zabawy edukacyjnej. Interaktywne lekcje są ciekawym sposobem.

https://www.lingokids.com/

 

ABC English to aplikacja dla dzieci 5+. Po ściągnięciu aplikacji możemy sobie wybrać dział, z którego chcemy utrwalić słówka. Angielski dla dzieci, stworzony dla rozwoju zasobu słownictwa, który jest główną umiejętnością potrzebną do permanentnego nauczenia się języka obcego. Nasza aplikacja jest szczególnie wsparta obrazami i dźwiękami celem lepszego zapamiętywania przez dzieci dzięki używaniu pamięci wzrokowej i słuchowej. Tworzymy cztery główne grupy tematyczne takie jak słownictwo, grupy słów, gry słowne oraz grupowe gry słowne. Słownictwo oraz gry są również poukładane w różne kategorie. Dodano również efekty dźwiękowe celem zwiększenia skupienia i zabawy podczas nauki.

Oto link https://play.google.com/store/apps/details?id=soft.dosy.efk

 

LUVLINGUA to aplikacja i dla młodszych i dla starszych. Ten kurs do nauki języka angielskiego jest przystosowany do różnych stylów uczenia się:
✅ Wizualny (Quiz Obrazkowy)
✅ Słuchowy (Quiz ze Słuchu)
✅ Czytaj-Pisz (Quiz Wielokrotnego Wyboru, Zgadywanie Słów)
✅ Kinestetyczny (Gra Animowana)
Aplikacja ta jest skuteczna, bardzo pomocna i dobra dla wszystkich grup wiekowych, która pokaże Ci jak szybko uczyć się języka angielskiego.

Tutaj można pobrać  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.silvermoonapps.learnenglishlanguageculturelite

 

Adapted Mind – ciekawe zabawy matematyczne. https://www.adaptedmind.com/Math-Worksheets-Member.php Wybieramy klasę, której zadania mają dotyczyć. Dla młodszych dzieci super zabawa, słuchają poleceń choć skupiają się na liczeniu.

Oto link  https://www.adaptedmind.com/index.html

 

 13,450 total views,  3 views today

One thought on “Zdalna nauka angielskiego – aplikacje, strony

  1. moje dzieciaki również poza zajęciami typowo szkolnymi uczą się jeszcze angielskiego w różnych aplikacjach oraz na kursie online. mieszkamy w małej miejscowości, nie mam jak wozić dzieci na korepetycje, więc zajęcia online stały sie najlepszą opcją i naprawdę widzę poprawę. Sama przy nich przypominam sobie mnóstwo zagadnień kiedy powtarzamy wspólnie materiał i to jest super sprawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.